بستن این پنجره

پاورپوینت درمورد دماسنج دو فلزی و پیرومتر - مرکز معرفی و فروش محصولات اینترنتی مکاتبه
X
تبلیغات
زولا

پاورپوینت درمورد دماسنج دو فلزی و پیرومتر

شنبه 1 اردیبهشت 1397 ساعت 00:10

پاورپوینت درمورد دماسنج دو فلزی و پیرومتر

دانلود پاورپوینت درمورد دماسنج دو فلزی و پیرومتر

پاورپوینت درمورد دماسنج دو فلزی و پیرومتر

نوع فایل : پاورپوینت ( Power Point ) قابل ویرایش

 

تعداد اسلاید ها : 16 اسلاید

 

بخشی از اسلاید ها : (Thermometry)اندازه گیری دما :

شاید دما اولین کمیتی باشد که انسان به کنترل آن فکر کرده است . دراکثر محیط های صنعتی دما یکی از کمیت هایی است که مایل به کنترل یا اندازه گیری آن می باشیم . اندازه گیری دما را می توان به سه دسته کلی ‚ اندازه گیری مکانیکی دما ‚ اندازه گیری الکتریکی دما و اندازه گیری تشعشعی دما تقسیم کرد . البته در بعضی دسته بندی ها اندازه گیری تشعشعی زیر مجموعه اندازه گیری الکتریکی جا داده شده است .  

اندازه گیری مکانیکی دما : (Mechanical Thermometry)

قدیمی ترین نوع اندازه گیری دما اندازه گیری از نوع مکانیکی می باشد . در این اندازه گیری ها دما به یک کمیت مکانیکی ( معمولا جا به جایی ) تبدیل می گردد. در بسیاری از موارد برای استفاده از مزایای کمیت های الکتریکی اندازه گیرهای مکانیکی را به اندازه گیرهای الکترومکانیکی تبدیل می کنند . حوزه اندازه گیری های مکانیکی از  C° 50  تا ° C  1000 محدود می گردد . اصل مورد استفاده در اندازه گیری های مکانیکی دما ‚ تغییر حجم اجسام در اثر تغییر دما می باشد  که از این خاصیت  در دما سنج های دو فلزی استفاده می شود .  


نوع فایل : پاورپوینت ( Power Point ) قابل ویرایش تعداد اسلاید ها : 16 اسلاید بخشی از اسلاید ها : (Thermometry)اندازه گیری دما : شاید دما اولین کمیتی باشد که انسان به کنترل آن فکر کرده است . دراکثر محیط های صنعتی دما یکی از کمیت هایی است که مایل به کنترل یا اندازه گیری آن می باشیم . اندازه گیری دما را می توان به سه دسته کلی ‚ اندازه گیری مکانیکی دما ‚ اندازه گیری الکتریکی دما و اندازه گیری تشعشعی دما تقسیم کرد . البته در بعضی دسته بندی ها اندازه گیری ت ...

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.